Masáže a Chiropraxia

Masáž je sústava hmatov, ktorými sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. Cieľom je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy a hlavne naštartovanie samoliečenia v postihnutej oblasti. Okrem nižšie uvedených zdravotných masáží ponúkame aj regeneračné masáže, ktoré vás určite postavia na nohy, ďalej masáže na uvoľnenie krčnej chrbtice, hlavy, chodidiel, masáž lávovými kameňmi , chiropraxiu, cvičenia na chrbticu.

Vyberte si z našej ponuky profesionálne vykonávaných masáží, ktoré povzbudia telo i dušu. Masáže vykonávame v Krásnej Hôrke oproti kinu Javor. Po dohode ponúkame možnosť masáže aj vo vašom domove.

Ponúkame DARČEKOVÉ  POUKAZY podľa vášho výberu.

Napríklad kombinovaný darčekový poukaz ktorý zahŕňa diagnostiku, terapiu a 30 minútovú masáž podľa vlastného výberu v cene 60 eur.  Alebo masáž lávovými kameňmi s terapia ciev v cene 50 eur a pod. Platnosť poukazu je 5 mesiacov od zakúpenia.

Poprosíme aby ste prišli na masáž 5 minút vopred. Akceptujeme zrušenie termínu minimálne 24 hodín pred konaním masáže. Akceptujeme 5 minútové meškanie na objednanú masáž. V prípade dlhšieho čakania sa tento čas započítava do masáže. Vymeškanie termínu, 100% kompenzácia a v prípade zrušenia termínu 12 hodín pred konaním masáže, 50% kompenzácia.

Uvoľňuje masírované svalstvo a zvyšuje jeho elasticitu, povzbudzuje krvný obeh a tým obohacuje krv kyslíkom, či zlepšuje výživu buniek. Odstraňuje únavu, stres, nespavosť, bolesti, navodzuje príjemné pocity. V rovine duševnej má klasická masáž blahodarný vplyv na nervovú sústavu a celkovo pozitívne ovplyvňuje psychický stav človeka.

Pri klasickej masáži sa masírujú nohy, chrbát, brucho, hrudník, ruky a hlava, podľa želania.

Hlavné výhody:

 • Pomáha udržiavať zdravie a odbúravať emocionálny stres
 • Pôsobí uvolňujúco a relaxačne
 • Odstraňuje odumreté bunky pokožky a uvoľňuje póry, čím umožňuje pokožke dýchať
 • Uvoľňuje napäté svalstvo a pomáha odstrániť zatvrdliny (spazmy) na svaloch
 • Prekrvuje kožu, čím dochádza k zvýšenému prísunu kyslíka, živín a ochranných látok
 • Podporuje krvný a lymfatický obeh, a tým odplavuje odpadové látky z tela
 • Vyživuje kĺby a pôsobí preventívne proti artróze

 

Trvanie procedúry: 30 minút
CENA: 30 €

Predstavuje cielené pôsobenie na reflexné body, ktoré zodpovedajú daným orgánom nášho tela. V podstate sa dá povedať, že každému orgánu v tele prináležia určité reflexné body. Ich následná stimulácia pomáha pri odstraňovaní blokov reflexných dráh a zlepšuje činnosť jednotlivých orgánov. Využíva jemné krúživé a ťahavé hmaty a s použitím rôznych druhov relaxačného oleja a aromaterapie je veľmi príjemná, uvoľňujúca a odbúrava stres. Pri tlaku na dané body môžete pocítiť ľahkú bolesť, čo signalizuje problém v danej oblasti. Postupnou masážou bodu bolesť ustupuje a nastupuje pocit úľavy.

Človek sa pri používaní tejto masáže stáva odolnejší a vyrovnanejší, a zároveň je menej náchylný k prípadným chorobám. Na jednotlivé reflexné body sa odporúča pôsobiť pravidelne, aby sa dosiahnutá harmónia orgánov udržala v tomto žiadanom stave. Je tiež vynikajúca po ťažkom dni v práci.

Trvanie procedúry: 30 minút
CENA: 30 €

Je jedna z najstarších terapií, ktorá sa používa najmä k účinnému uvoľneniu svalov a blokád. Je jednou z najefektívnejších metód, ako pomôcť od bolesti chrbta. Tiež má veľký význam pri čistení organizmu od toxických látok, ktoré sa usadzujú vo svalovej hmote. Zlepšuje krvný obeh, prečistí organizmus a je účinné aj pri odbúravaní celulitídy.

Uľaví od bolesti chrbta, šije, hlavy a stuhnutých svalov, pomôže k celkovej relaxácii unaveného tela. Tiež priaznivo ovplyvňuje zažívanie a pomáha pri menštruačných bolestiach. Možno ho využívať ako podpornú liečbu pri reumatizme, anémii, únave a nespavosti.

Trvanie procedúry: 20 minút
CENA: 20 €

Patrí medzi zvláštny druh jemnej techniky, ktorá je zameraná hlavne na lymfatický systém. Nedostatok pohybu, ochabnutosť svalov a jednostranná záťaž sú najčastejšou príčinou nedostatočného odvádzania toxínov a hromadenia týchto škodlivých látok v tkanivách a kĺboch. Úlohou lymfatických ciev je odvod týchto toxických látok z telesných tkanív. V lymfatických uzlinách lymfa spolupracuje s bielymi krvinkami pre ochranu organizmu pred infekciami, rakovinotvornými bunkami, vírusmi či baktériami.

Masážou sa cielene urýchľuje tok lymfy (miazga, ktorá prúdi sústavou uzlín spojených cievami) v tele, čím dochádza k detoxikácii organizmu, zároveň k posilneniu imunitného systému. Je vhodná pre večne vystresovaných a uponáhľaných ľudí a pre ženy, ktoré chcú byť stále pekné. Potláča a čiastočne odstraňuje celulitídu, ktorá vzniká predovšetkým z dôvodu usadených odpadových látok v podkoží a napína pokožku.

Hlavné výhody:

 • Efektívne bojuje proti celulitíde
 • Predstavuje najrýchlejšiu cestu k odstráneniu únavy (vhodné aj pre športovcov)
 • Pomáha pri kŕčových žilách, žilných trombózach, vyhladí a omladí pokožku a jazvy
 • Odstraňuje opuchy, vačky pod očami, vrásky (kozmetická lymfodrenáž tváre)
 • Je prevenciou proti rakovine (hlavne kože a prsníkov)
 • Napomáha odstraňovať následky rôznych chorôb po operáciách (opuchy, jazvy)
 • Redukuje lymfedémy a edémy
 • Pôsobí priaznivo pri diabetes
 • Pomáha po onkologických chorobách a ožarovaní
 • Redukuje akné
 • Zmierňuje neurologické ochorenia – encefalopatia (lymfa v mozgu) a mozgové príhody

 

Trvanie procedúry: 80 minút
CENA: 45 €

Masáž lávovými kameňmi je typ masážnej terapie, ktorej cieľom je uvoľnenie tela, napätých svalov a regenerácia poškodených mäkkých tkanív. Použitím hladkých plochých a nahriatych lávových kameňov na rôzne časti tela sa rozprúdi váš krvný obeh a pozitívna energia. Lávové kamene sú zväčša vyrobené z čadiča.

Trvanie procedúry: 80 minút
CENA: 45 €

Predstavuje spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku. Pri masáži sa pomocou kompresných masérskych ťahov uvoľňujú z tela staré usadeniny a jedy až do hĺbky telesných tkanív, kde boli usadené. Tie potom “vyplávajú” na povrch kože a sú zreteľne rozpoznateľné od medu. Má silné detoxikačné účinky a tiež obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu.

U väčšiny klientov vyvoláva medová masáž už na začiatku terapie príjemné pocity uvoľnenia, prekrvenie ošetrovanej plochy umocňuje pocity tepla v celom tele a následné vzpruženie organizmu. Po prvom ošetrení môže nastať mierne zhoršenie zdravotných problémov. Môže sa dostaviť únava, nepokoj, silné a nepríjemne páchnuce potenie, bolesti hlavy, závraty, búšenie srdca, nádcha, hnačka, psychické rozladenie (strach, zlosť, depresia), začervenanie pokožky, svrbenie kože, svalové bolesti a pod. Nie je sa však čoho obávať, je to signál, že sa začal očistný detoxikačný proces organizmu. Tieto reakcie sú krátkodobé, trvajú maximálne 1-2 dni. V organizme dochádza k odbúravaniu naposledy nahromadených škodlivín. Telo sa postupne zbavuje aj starších toxických látok z liekov, nedoliečených chorôb a podobne.

Celý proces urýchli, pohyb na čerstvom vzduchu, či ľahká fyzická práca. Dôležité je tiež veľa piť, najlepšie čistú vodu, ktorá pomôže telu vyplaviť škodliviny.

Medová masáž pomáha pri:

 • Problémoch krvného obehu a alergiách (pokiaľ to nie je alergia na med)
 • Reumatických ochoreniach svalov a kĺbov
 • Artróze
 • Žalúdočných a črevných poruchách
 • Plesňových ochoreniach čriev, pokožky, alebo orgánov
 • Chronickej nádche a chorobách vedľajších dutín
 • Chronického únavového syndrómu
 • Bolestiach hlavy
 • Nervových poruchách každého druhu
 • Ťažkostiach so zaspávaním a pri nespavosti
 • Výtoku a menštruačných problémoch žien
 • Depresiách
 • Všetkých stavoch slabosti podmienených starobou
 • Pri spomalenom zotavovaní v nadväznosti na ťažké choroby
 • Oslabení vitality a výkonnosti
 • Pečeňových chorobách
 • Funkčných poruchách slinivky brušnej
 • Slabosti obličiek
 • Poruchách potencie a neplodnosti
 • Po operáciách atď

 

Trvanie procedúry: 20 minút
CENA: 20 €

Je špecifický druh klasickej masáže. Masáž uvoľní svaly, vyladí svalové napätie, pretiahne spojivové tkanivá kĺbov, zlepší krvný obeh a povzbudí lymfatický obeh. Tento typ masáže sa vykonáva vo vyššom tempe s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov a hmatov.

Vhodná je hlavne po nadmernom zaťažení, u netrénovaných pred výkonom, takisto aj pri dostavení sa tzv. svalovice po výkone. Cieľom športovej masáže je dopomôcť športovcovi k podaniu maximálneho výkonu, a tiež urýchliť regeneráciu organizmu po výkone.

Športová masáž sa vykonáva u zdravých ľudí s mohutným svalstvom.

Trvanie procedúry: 15 minút
CENA: 15 €

Sa používajú na uvoľnenie povrchovo uložených svalov, skrátených svalov a šliach, či jaziev. Masáž je veľmi účinná pri stuhnutí svalstva, pri skrátení alebo tuhnutí Achilovej šľachy. Má podobný účinok ako reflexná masáž chrbtice. Je to veľmi príjemná, bezbolestná masáž, pri ktorej masér využíva rôzne špeciálne techniky bez masážnych prostriedkov na uvoľnenie napätia v mäkkých tkanivách.

Je účinná aj pri odstraňovaní migrén a bolestí hlavy, ktoré sú často spôsobené blokádami v oblasti krčnej chrbtice. Uvoľnením krčnej chrbtice napomáhame tiež zlepšeniu látkovej výmeny, zraku a zmiernenia tlaku v očnom pozadí a sústredenosti, čím pôsobíme priaznivo na celý organizmus. Odporúča sa tiež pri problémoch s krčnou, hrudnou chrbticou a pri bolestiach krížov.

Trvanie procedúry: 15 minút
CENA: 15 €

Predstavuje prehrievanie akupunktúrnych bodov na tele pomocou moxy. Moxa je vyrobená z bylín, ktoré sú zbalené do tvaru cigár, pričom do moxy sa najčastejšie používa bylina – Palina obyčajná. Pri aplikácii sa moxa zapáli a vyžaruje príjemné teplo, ktoré sa prikladá na telo. Moxovanie stabilizuje vegetatívny nervový systém, zrýchľuje látkovú výmenu v organizme a zvyšuje jeho obranyschopnosť.

Moxovanie je tradičná čínska liečebná metóda, ktorá vás dokáže zbaviť žalúdočných problémov, chronických ochorení dýchacích ciest, bolestí krížov, porúch tráviaceho traktu, menštruačných problémoch, porúch močových orgánov, neplodnosti, zlepšiť imunitný systém a mnoho iných zdravotných problémov.

Pre imunostimulačný efekt sa používa pri psychických depresiách, stavoch vyčerpanosti, nízkom krvnom tlaku, pocite chladu v tele a rekonvalescencii po chronických ochoreniach a operáciách.

Trvanie procedúry: 15 minút
CENA: 15 €

Je čínska technika stará 5000 rokov, ktorá kombinuje masáž a akupunktúru. Akupresúra predstavuje uvoľnenie nahromadenej a zablokovanej energie v určitých miestach na ľudskom tele. Keď príde k zablokovaniu alebo upchaniu akupresúrnych bodov, môžete pociťovať bolesť alebo nepohodlie na fyzickej úrovni. Na emočnej úrovni sa môžete dostať do frustrácie alebo podráždenia. Na energetickej úrovni môžete zažívať pocit zraniteľnosti a bezcieľnosti života.

Pôsobenie na správne miesta spôsobuje uvoľňovanie endorfínov, neurochemických látok, ktoré napomáhajú pri úľave od bolesti. Takouto tlakovou masážou sa dajú zmierniť napr. bolesti pohybového aparátu, chrbtice, hlavy, ale má tiež vplyv na prechladnutie, nespavosť, únavu, nervozitu, ba dokáže zbaviť aj nadbytočných kilogramov.

Ako príklad na akupresúru Vám môžeme odporučiť napríklad prvú pomoc pre boľavý zub. Ak si budete tlačiť bod medzi ukazovákom a palcom, môžete sa zbaviť bolestí v tvárovej a krčnej oblasti, bolestí hlavy, zubov aj alergií.

Trvanie procedúry: 20 minút
CENA: 20 €

Opis pripravujeme.

Fotogaléria masáží

CHIROPRAXIA

Je liečebná metóda manuálneho naprávania postihnutých kĺbov, väzív a svalov, najmä chrbtice. Tlakom rúk sa pomáha pri zmierňovaní problémov. Chiropraxia je systém liečby založený na koncepcii, podľa ktorej nervový systém koordinuje všetky funkcie tela a prítomná choroba je výsledkom nedostatočnosti bežných nervových funkcií. Manipuláciou so štruktúrami tela, ako je napríklad chrbtica, môže uvoľniť tlak na nervy vychádzajúce z miechy, ktorý je spôsobený posunutím stavca (subluxácia). Nesúlad a nervový tlak môžu spôsobiť problémy nielen v lokálnej oblasti, ale aj v určitej vzdialenosti od nej.

Návštevou u nás sa snažíme odstrániť množstvo zdravotných problémov

 • Bolesti chrbta (seknutie v krížoch, krku, a iné bolesti chrbta)
 • Migréna (bolesť hlavy)
 • Ťažkosti s trávením spojené s bolesťami žalúdka, zvracaním atď.
 • Karpálny tunel (tŕpnutie rúk)
 • Tenisový a golfový lakeť
 • Bolesti kĺbov
 • Tŕpnutie nôh prípadne inej časti tela
 • Vysunutá platnička
 • Pichanie v hrudníku, tlak na hrudi či nemožnosť nadýchnuť sa do plných pľúc
 • Skolióza, lordóza, kifóza (rôzne zakrivená chrbtica)
 • Zamrznuté rameno

Cenník