Pôst podľa Dr. Buchingera

„Aj takzvaní zdraví by sa mali postiť.“
(Dr. Buchinger)

Dr. Otto Buchinger (1878-1966) sa postil pre svoje vlastné vážne zdravotné problémy. Ako lekár u námorníctva po lakunárnej angíne ochorel na akútnu reumatoidnú artridídu (stala sa chronickou s úbytkom svalov, zväčšením pečene a opakovanými zápalmi žlčníka). Jeho situácia bola aj podľa prognózy lekárskych kolegov beznádejná. Dr. Buchinger sa rozhodol podľa rád svojho priateľa z námorníctva absolvovať prísny trojtýždňový pôst. Po tomto prvom pôste nastali zmeny, ktoré dr. Buchinger popisuje nasledovne: „Došlo k obrovskej zmene. Končatiny sa uvoľnili! Avšak žlčové útoky sa ešte nezastavili.“ Následne sa rozhodol absolvovať druhú pôstnu štvortýždňovú kúru v Drážďanoch, ktorá mala obrovský úspech – ťažká žlčová kolika a problémy s pečeňou prešli navždy. Od tých čias zostal Dr. Buchinger zdravý a schopný pracovať, pričom sa až do konca života každý druhý rok preventívne dva až tri týždne postil.

Pôst podľa Dr. Otta Buchingera je vedomé a dobrovoľné zrieknutie sa tuhej stravy na určité časové obdobie, pričom nastáva výživa z vnútra. Pôst čistí a regeneruje.

Pôstny postup:

  1. 1-2 odľahčujúce dni: voda, šťava, ovocný deň – max 2 kg ovocia (potrebné vykonať doma ako prípravu)
  2. Vyčistenie čreva: prebieha u nás pri nástupe
  3. Ráno a po obede sa pije ¼ litra čaju (zelený, čierny, bylinkový) + malé množstvo medu
  4. Obed: ¼ litra ovocná šťava (piť zriedenú s vodou)
  5. Večera: horúci zeleninový vývar

Cenník

Pobyt rezervujeme až po zaplatení zálohy 150 € za osobu. Po prijatí zálohy pošleme na e-mail odpoveď a ďalšie informácie k pobytu. Zálohu je potrebné zaslať na účet Milan Džugan IBAN: SK0809000000000321227484 (do poznámky prosím napíšte vaše meno a dátum nástupu na pobyt)

Bližšie informácie Vám radi poskytneme telefonicky 0902 033 057, 0903 501 911 alebo e-mailom na adrese info@detoxikacnypobyt.sk prípadne využite náš kontaktný formulár.

Tešíme sa na Vás

Milan a Lucia